Özgürlük Mah. M.Akif Ersoy Cad. No:119 Kat:2 D:5

Çayırova / KOCAELİ

Bir Sorunuz mu var?

0 (544) 865 41 58

E-Posta Gönder

info@globalzemin.com

Baskı Beton Hizmeti

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Günlük hayatta sıklıkla karşımıza çıkan ve bazen acaba nasıl yapıldı diye düşündüğümüz göz alıcı ve eğlenceli zeminler teknoloji ile geliştirilen baskı beton uygulamaları ile yapılmaktadır. Otoparklar, alışveriş merkezleri, yürüyüş alanları, binalar, dükkanlar, havuz kenarları, akaryakıt istasyonları, parklar, bahçe yolları, rıhtım ve marinalar gibi farklı yaşam alanlarında karşımıza çıkan bu estetik betonlar şık bir görünüm elde etmenin en iyi yoludur.
Baskı Beton, 1970’lerde Beton Dünyasında ilk kez tanıtıldığında popülaritesini artırdı. İnşaatçılar bunu müşteriyi memnun etmenin ve bütçelerini aynı anda çalıştırmanın yeni bir yolu olarak gördüler. Bu baskı beton tekniği, en azından 1950’lerden beri yapılmıştır. Baskı beton ilk başladığında, çok az tasarım ve renk seçeneği vardı. Bununla birlikte, endüstri büyüdükçe, birçok farklı leke türüyle birlikte daha fazla baskı deseni oluşturuldu. Baskı beton kullanmanın bir başka avantajı da, araba yolları, otoyollar, teraslar, güverteler ve hatta evin içindeki zeminler gibi birçok farklı yüzeye ve dokuya uygulanabilmesidir.
Baskı Beton zeminler, müşterilerimiz arasında popüler bir seçimdir, çünkü piyasadaki en gerçekçi taş beton modellerini geniş bir yelpazede sunar ve ihtiyaçlarınıza uygun birçok seçeneğe sahip olduğumuzdan eminiz. Baskı beton desenlerimiz, gerçek taş, fayans ve ahşap kalasın tüm görsel güzelliğini sunar ve sızdırmaz bir yüzey olduğu için çok az bakım gerektirir.
Baskı beton desenlere sahip yeniden yüzeylendirilmiş dikey kaplamalar, bodrum katlar, aile odaları, mutfaklar, teraslar, şömineler, dış cephe kaplaması, istinat duvarları ve daha fazlası için içte ve dışta popüler taş, kaya ve ahşap kaplama görünümüyle evinizi güzelleştirir.
Desen, damgalı betonun yüzeyinin şeklidir. Desen, doğal yapı malzemesinin şeklini yansıtır. Kalıp, betona döküldükten kısa bir süre sonra bir “beton damgası” ile basılarak yapılır. Modern beton pulların çoğu poliüretandan yapılır, ancak daha eski “çerez kesici” tarzı pullar çeşitli metallerden yapılmıştır. Eski tarz pullar, doğal taş dokusu oluşturabilme özelliklerinden yoksundu.
 Renk salma işlemi uygulandıktan sonra beton üzerine beton pullar yerleştirilir. Beton damgalar betona itilir ve daha sonra kalıbı damgalı betonda bırakmak için çıkarılır. Çoğu durumda beton damgalama, kaldırım taşı, tuğla, doğal taş vb. gibi sıradan yapı ürünlerine benzemek için yapılır.
Global Zemin Firması olarak, önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyetidir. Bu amaçla beraber ilerlediğimiz bu yolda sizlere de Baskı Beton hizmeti vermek isteriz.

Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Call Now Button