Özgürlük Mah. M.Akif Ersoy Cad. No:119 Kat:2 D:5

Çayırova / KOCAELİ

Bir Sorunuz mu var?

0 (544) 865 41 58

E-Posta Gönder

info@globalzemin.com

Epoksi Zemin Uygulamaları Hizmeti

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Zeminler yaşam alanlarında farklılık yaratan ve yaşam alanlarının daha çekici hale gelmesinde büyük bir etkiye sahip olan yerlerdir. Bu nedenle özellikle işletme ve firmalar zeminlerine özen göstermeli ve müşterilerine daha estetik zeminlerle daha akılda kalıcı bir izlenim yaratmalılar. Epoksi zemin uygulamaları özellikle spor salonları ve kimyasal tesislerde sıklıkla karşımıza çıkan, düz ve pürüzsüz görünüme sahip, kaymayan zeminlerdir.
Epoksi, bir epoksit polimeri olarak oluşturulan bir yapıştırıcı, boya, plastik veya başka bir malzemedir . “Epoksi” terimi, iki bileşenden, yani “reçine” olarak adlandırılan iki farklı kimyasalın kombinasyon karışımından oluşturulan kaplamaları tanımlamak için kullanılır. Bu, epoksiyi bir kopolimer olarak sınıflandırır. Kimyasal olarak reçine, sonunda bir epoksit grubu içeren kısa zincirli polimerlerden oluşur.
Zemin için diğer reçine türlerini kullanmaya kıyasla epoksi zemin kaplaması kullanmanın birçok faydası vardır. En önemlisi, epoksinin sektördeki en yüksek mukavemetli reçine olduğu bilinmektedir. Reçine ve takviye arasındaki en güçlü bağı sunarlar ve en hafif parçanın ve en dayanıklı modüllerin yapımına izin verirler.
Epoksi tipik olarak mükemmel mekanik özellikleri ve boyutsal kararlılığı nedeniyle seçilir. Uygun şekilde kürlendiğinde, epoksi zemin kaplaması iyi kimyasal ve ısı direnci ve son derece düşük büzülme sunar. Epoksi reçineler, farklı malzemelere ve önceden kürlenmiş malzemelere bağlandıkları için onarımlar için mükemmel bir seçenektir. Çoğu epoksi reçinesi, mukavemetlerini, servis sıcaklıklarını ve boyutsal kararlılıklarını geliştirmek için ısı ile sonradan kürlenebilir. Parçalar, maksimum servis sıcaklıklarına uygun veya bu sıcaklığı aşan bir sıcaklıkta kürlenmelidir aksi takdirde epoksi bükülebilir veya deforme olabilir. Epoksi boyanın yapıştırılması, vinilester veya polyester gibi diğer yaygın malzemelerle karşılaştırılamayacak bir güç sunar.
Daha doğrusu epoksi reçine, kürleme olarak bilenen kimyasal reaksiyon sonucudur. Kürleme, kür ajanları veya sertleştiriciler olarak bilinen epoksitlerle birlikte kimyasalları içeren kimyasal işlemdir. Sertleşme mekanizması, polimer zincirlerinin çapraz bağlanmasıyla oluşturulur. Sertleşmenin bu sonucu, belirgin direnç, dayanıklılık, çok yönlülük ve yapışma sağlayan epoksi termoset polimerleri yaratan şeydir. Epoksi kürleme ısı ve yüksek sıcaklıklar ile başlatılır. Başka bir deyişle, epoksi ısıyla sertleşen bir maddedir. Ortam sıcaklığı kürleme sürecini oluşturmak için yeterli değilse, kürlenme gerçekleşmez.
Global Zemin Firması olarak, önceliğimiz her zaman müşteri memnuniyetidir. Bu amaçla beraber ilerlediğimiz bu yolda sizlere de Epoksi Zemin Kaplama hizmeti vermek isteriz.

Yazıyı Paylaş

Share on facebook
Share on pinterest
Share on twitter
Share on linkedin
Call Now Button